Udbud vedrørende indkøb af Citytrailere

Dansk Retursystem A/S

DRS indsamler pantbelagt Drikkevareemballage i hele Danmark fra dagligvarebutikker og øvrige Returmodtagere. Til brug for indsamlingen anvender DRS Citytrailere, der trækkes af sættevognstrækkere, og som indgår i DRS’ daglige indsamlingssetup. Citytrailerne anvendes til at indsamle og ombytte fyldte Lastbærere hos Returmodtagerne, som efterfølgende transporteres til en af DRS’ fabrikker i Danmark med henblik på videre håndtering og oparbejdning. Citytrailerne er centrale for DRS’ daglige drift, da de indgår i DRS daglige opgavevaretagelse og bidrager til DRS’ fuldserviceløsning over for Returmodtagerne. DRS medbringer en elstabler i Citytraileren, sådan at DRS’ chauffører selv kan afhente fyldte Lastbærere og aflevere et tilsvarende antal tomme Lastbærere hos Returmodtageren. Citytrailerne skal overordnet bestå af chassis, varekasse, topklap og lift samt øvrigt nødvendigt udstyr, herunder løsninger der understøtter den daglige afhentning og ombytning af Lastbærere hos Returmodtagerne. En Citytrailer er i drift knap 300 dage om året, hvor der køres mindst 12 timer i døgnet. Udbuddet vedrører indkøb af syv nye Citytrailere til DRS, som skal erstatte DRS’ eksisterende løsning. Indkøbet fordeler sig som følger: fire stk. 33 pallers Citytrailere og tre stk. 27 pallers Citytrailere. Derudover er der en option om køb af yderligere to stk. 33 pallers Citytrailere. For en nærmere beskrivelse af Citytrailernes opbygning, funktion, tekniske krav og øvrige forhold henvises der til udbudsmaterialet.

Deadline

Deadline 2026-10-02

Hvem? Hvad? Hvor?
Indkøbshistorik
Dato Dokument
2026-09-01 Udbudsbekendtgørelse
Udbudsbekendtgørelse (2026-09-01)
Objekt
Omfanget af udbuddet
Titel: Udbud vedrørende indkøb af Citytrailere
Referencenummer: 010926
Kort beskrivelse:
DRS indsamler pantbelagt Drikkevareemballage i hele Danmark fra dagligvarebutikker og øvrige Returmodtagere. Til brug for indsamlingen anvender DRS Citytrailere, der trækkes af sættevognstrækkere, og som indgår i DRS’ daglige indsamlingssetup. Citytrailerne anvendes til at indsamle og ombytte fyldte Lastbærere hos Returmodtagerne, som efterfølgende transporteres til en af DRS’ fabrikker i Danmark med henblik på videre håndtering og oparbejdning. Citytrailerne er centrale for DRS’ daglige drift, da de indgår i DRS daglige opgavevaretagelse og bidrager til DRS’ fuldserviceløsning over for Returmodtagerne. DRS medbringer en elstabler i Citytraileren, sådan at DRS’ chauffører selv kan afhente fyldte Lastbærere og aflevere et tilsvarende antal tomme Lastbærere hos Returmodtageren. Citytrailerne skal overordnet bestå af chassis, varekasse, topklap og lift samt øvrigt nødvendigt udstyr, herunder løsninger der understøtter den daglige afhentning og ombytning af Lastbærere hos Returmodtagerne. En Citytrailer er i drift knap 300 dage om året, hvor der køres mindst 12 timer i døgnet. Udbuddet vedrører indkøb af syv nye Citytrailere til DRS, som skal erstatte DRS’ eksisterende løsning. Indkøbet fordeler sig som følger: fire stk. 33 pallers Citytrailere og tre stk. 27 pallers Citytrailere. Derudover er der en option om køb af yderligere to stk. 33 pallers Citytrailere. For en nærmere beskrivelse af Citytrailernes opbygning, funktion, tekniske krav og øvrige forhold henvises der til udbudsmaterialet.
Vis mere
Kontrakttype: Varer
Produkter/tjenester: Karrosserier til motorkøretøjer; påhængsvogne eller sættevogne 📦
Anslået værdi uden moms: 3 600 000 DKK 💰
Beskrivelse
Intern ID: 010926
Yderligere oplysninger:
Tilbudsgivere skal indsende et ESPD som foreløbigt bevis på ikke at være omfattet af udelukkelsesgrundene, samt at tilbudsgiver opfylder kravene til økonomisk og finansiel formåen. Såfremt tilbusdgiver er en sammenslutning, et konsortium eller lign. eller baserer sig på andre enheders formåen, skal hver økonomisk aktør udfylde et ESPD. I nærværende udbud finder udelukkelsesgrundene i udbudslovens §§ 135-137 anvendelse. Ordregiver vil udelukke en tilbudsgiver fra udbuddet, hvis tilbudsgiver (inklusive andre deltagere eller enheder, som tilbudsgiver baserer sig på) er omfattet af en udelukkelsesgrund, og tilbudsgiver ikke kan forelægge tilstrækkelig dokumentation for sin pålidelighed, jf. udbudslovens § 138, stk. 1-3. Ordregiver kan ikke udelukke en tilbudsgiver fra udbuddet på grund af ubetalt forfalden gæld til offentlige myndigheder vedrørende skatter, afgifter eller bidrag til sociale sikringsordninger, når tilbudsgiver har indgået aftale med inddrivelsesmyndigheden om en afviklingsordning, og denne ordning er overholdt, jf. udbudslovens § 135, stk. 4. Inden ordregivers underretning om tildeling af kontrakt vil den tilbudsgiver, som ordregiver har til hensigt at tildele kontrakten, blive bedt om at fremlægge dokumentation for oplysningerne i ESPD. Ved samme lejlighed vil ordregiver bede tilbudsgiveren om at afgive en erklæring vedrørende Rådets forordning (EU) nr. 833/2014 af 31. juli 2014 om restriktive foranstaltninger på baggrund af Ruslands handlinger, der destabiliserer situationen i Ukraine. Enheder, der deltager som konsortium eller anden sammenslutning i udbuddet med den økonomiske aktør, eller enheder, hvorpå den økonomiske aktør baserer sin formåen, vil blive bedt om at indsende dokumentation vedrørende udelukkelsesgrundene og kravene til egnethed for hver af de økonomiske enheder. Som dokumentation for ikke at være omfattet af udelukkelsesgrundene kan virksomheder, der er etableret i Danmark, anvende en serviceattest fra Erhvervsstyrelsen. Serviceattesten skal indeholde oplysninger fra Kriminalregisteret, SKAT, ATP, skifteretten og politiet. For virksomheder, der ikke er etableret i Danmark, henvises til udbudslovens § 153 og Europa-Kommissionens informationssystem eCertis: https://ec.europa.eu/tools/ecertis/. Dokumentationen vedrørende udelukkelsesgrunde må ikke være udstedt tidligere end 6 måneder før udløbet af tilbudsfristen. Som dokumentation for sin økonomiske og finansielle formåen kan en ansøger fremlægge årsregnskaber eller uddrag heraf. Hvis dette ikke er muligt, eller hvis de pågældende oplysninger ikke fremgår heraf, så kan tilbudsgiveren fremlægge relevante erklæringer fra revisor eller tilsvarende samt ethvert andet dokument, som Ordregiver vurderer passende. Tilbudsgiver skal vedstå sit tilbud i 3 måneder fra udløbet af tilbudsfristen. Hvis ordregiver modtager en klage i forbindelse med udbuddet, så sættes udløbet af vedståelsesperioden midlertidigt i bero i den periode, hvor klagen har opsættende virkning. Tilbudsgivere bliver løst fra vedståelsen ved udløbet af vedståelsesperioden, ved ordregivers underretning om annullering af udbuddet eller ved tidspunktet for ordregivers offentliggørelse af en bekendtgørelse om indgået kontrakt (men ikke ved ordregivers underretning om tildeling af kontrakt). DRS har under kontraktvarighed anført perioden fra kontraktens forventede underskrift og indtil levering af den sidste Citytrialer, forudsat at DRS ikke udnytter option om levering af 1 eller 2 yderligere Citytrailere. Kontrakten ophører dog først, når DRS har modtaget og godkendt samtlige Citytrailere, herunder Citytrailere omfattet af optionen, og parternes forpligtelser efter Kontrakten, herunder Leverandørens garantiforpligtelser er ophørt.
Vis mere
Yderligere produkter/tjenester: Hovedsted eller sted for udførelsen:
Levering sker til DRS lokationer i Tåstrup, Fredericia og Svenstrup, jf. kontraktens pkt. 4.1.1
Land: Danmark 🇩🇰
Sted for udførelsen: Københavns omegn 🏙️
Varighed
Startdato: 2026-10-30 📅
Slutdato: 2027-04-01 📅
Oplysninger om valgmuligheder
Indstillinger
Beskrivelse af mulighederne:
DRS har option om køb af yderligere to stk. 33 pallers Citytrailere. DRS skal senest samtidig med DRS’ skriftlige bekræftelse af modtagelsen af dén sidste af de 7 Citytrailere, der er omfattet af Kontrakten, skriftligt meddele Leverandøren, om DRS ønsker at udnytte optionen. Ved DRS’ meddelelse om at udnytte optionen, meddeler DRS om der købes enten 1 eller 2 yderligere 33 pallers Citytrailere. Såfremt DRS udnytter optionen helt eller delvist, skal Leverandøren levere den eller de yderligere Citytrailere senest 5 måneder efter Leverandørens modtagelse af DRS’ skriftlige meddelelse om udnyttelse af optionen, medmindre andet aftales skriftligt mellem Parterne.
Vis mere
Kriterier for tildeling
Pris
Pris (justeringskoefficient): 100
Titel
Partiets identifikationsnummer: LOT-0000

Procedure
Type af procedure
Åben procedure
Retsgrundlag: Direktiv 2014/24/EU
Hovedpunkterne i proceduren:
Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i medfør af udbudslovens §§ 56-57 (LOV nr. 1564), hvilket betyder at enhver økonomisk aktør kan afgive tilbud.
Administrative oplysninger
Frist for modtagelse af bud eller ansøgninger om deltagelse: 2026-10-02 10:00:00 📅
Sprog, på hvilke bud eller ansøgninger om deltagelse kan indgives: dansk 🗣️
Minimumsfrist, inden for hvilken tilbudsgiveren skal opretholde tilbuddet: 3 måneder
Udbudsbetingelser
Elektronisk fakturering: Påkrævet
Der vil blive anvendt elektronisk bestilling
Der vil blive anvendt elektronisk betaling
Kriterier for tildeling
Vægtningstype: Vægtning (procentdel, præcis)

Juridiske, økonomiske, finansielle og tekniske oplysninger
Betingelser for deltagelse
Udvælgelseskriterium: Generel årlig omsætning
Liste og kortfattet beskrivelse af regler og kriterier:
Tilbudsgiver skal have en samlet årsomsætning på minimum: DKK 5.000.000 i det på tilbudsfristen seneste aflagte årsregnskab.
Udvælgelseskriterium: Finansielt forhold
Liste og kortfattet beskrivelse af regler og kriterier:
Tilbudsgiver skal have en egenkapital på minimum DKK 1.500.000 i det på tilbudsfristen senest aflagte årsregnskab.
Udvælgelseskriterium: Referencer på specificerede leverancer
Liste og kortfattet beskrivelse af regler og kriterier:
Tilbudsgiver skal som minimum anføre referencer fra 3 tilsvarende opgaver, som er påbegyndt leveret inden for de seneste 3 år. For hver reference skal oplyses følgende: - Navnet på kontraktparten - Dato for levering/forventet levering - En kort beskrivelse af leverancen
Vis mere
Udelukkelsesgrund:
Afgivelse af urigtige oplysninger, tilbageholdelse af oplysninger, ude af stand til at fremlægge de dokumenter, der anmodes om, eller indhentede fortrolige oplysninger i forbindelse med denne procedure
Aftaler med andre økonomiske aktører med henblik på konkurrencefordrejning
Aktiver, der administreres af en kurator
+ 20 mere
Alvorlige forsømmelser i forbindelse med udøvelsen af erhvervet
Børnearbejde og andre former for menneskehandel
Deltagelse i en kriminel organisation
Direkte eller indirekte involvering i forberedelsen af denne udbudsprocedure
En situation, der svarer til konkurs i henhold til national ret
Erhvervsvirksomheden er indstillet
Hvidvaskning af penge eller finansiering af terrorisme
Insolvens
Interessekonflikt som følge af deltagelse i udbudsproceduren
Konkurs
Korruption
Ophævelse eller en lignende sanktion
Svig
Terrorhandlinger eller strafbare handlinger med forbindelse til terroraktivitet
Tilsidesættelse af forpligtelser på det arbejdsretlige område
Tilsidesættelse af forpligtelser på miljølovgivningsområdet
Tilsidesættelse af forpligtelser på sociallovgivningsområdet
Tilsidesættelse af forpligtelser vedrørende betaling af bidrag til sociale sikringsordninger
Tilsidesættelse af forpligtelser vedrørende betaling af skatter og afgifter
Tvangsakkord uden for konkurs
Beskrivelse af udelukkelsesgrunde:
Er den økonomiske aktør selv eller en person, der tilhører den økonomiske aktørs administrations-, ledelses- eller tilsynsorgan eller har beføjelse til at repræsentere eller kontrollere eller til at træffe beslutninger heri, ved en endelig dom blevet dømt for
bestikkelse ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 3 i konventionen om bekæmpelse af bestikkelse, som involverer tjenestemænd ved De Europæiske Fællesskaber eller i Den Europæiske Unions medlemsstater (EFT C 195 af 25.6.1997, s. 1), og i artikel 2, stk. 1, i Rådets rammeafgørelse 2003/568/RIA af 22. juli 2003 om bekæmpelse af bestikkelse i den private sektor (EUT L 192 af 31.7.2003, s. 54). Denne udelukkelsesgrund omfatter også bestikkelse som defineret i den nationale ret gældende for den ordregivende myndighed (den ordregivende enhed) eller den økonomiske aktør.
svig ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som omhandlet i artikel 1 i konventionen om beskyttelse af De Europæiske Fællesskabers finansielle interesser (EFT C 316 af 27.11.1995, s. 48).
hvidvaskning af penge eller finansiering af terrorisme ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 1 i Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2005/60/EF af 26. oktober 2005 om forebyggende foranstaltninger mod anvendelse af det finansielle system til hvidvaskning af penge og finansiering af terrorisme (EUT L 309 af 25.11.2005, s. 15).
deltagelse i en kriminel organisation ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 2 i Rådets rammeafgørelse 2008/841/RIA af 24. oktober 2008 om bekæmpelse af organiseret kriminalitet (EUT L 300 af 11.11.2008, s. 42).
terrorhandlinger eller strafbare handlinger med forbindelse til terroraktivitet ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i henholdsvis artikel 1 og 3 i Rådets rammeafgørelse 2002/475/RIA af 13. juni 2002 om bekæmpelse af terrorisme (EFT L 164 af 22.6.2002, s. 3). Denne udelukkelsesgrund omfatter også anstiftelse, medvirken og forsøg på at begå sådanne handlinger som omhandlet i nævnte rammeafgørelses artikel 4.
børnearbejde og andre former for menneskehandel ved en dom afsagt for højst fem år siden, eller hvori en udelukkelsesperiode fastsat direkte i dommen fortsat finder anvendelse? Som defineret i artikel 2 i Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2011/36/EU af 5. april 2011 om forebyggelse og bekæmpelse af menneskehandel og beskyttelse af ofrene herfor, og om erstatning af Rådets rammeafgørelse 2002/629/RIA (EUT L 101 af 15.4.2011, s. 1).
Er den økonomiske aktør bekendt med at have tilsidesat sine forpligtelser på
miljølovgivningsområdet? Således som de i forbindelse med dette udbud fremgår af national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne eller artikel 18, stk. 2, i direktiv 2014/24/EU.
det arbejdsretlige område? Således som de i forbindelse med dette udbud fremgår af national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne eller artikel 18, stk. 2, i direktiv 2014/24/EU.
sociallovgivningsområdet? Således som de i forbindelse med dette udbud fremgår af national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne eller artikel 18, stk. 2, i direktiv 2014/24/EU.
Har den økonomiske aktør indgået aftaler med andre økonomiske aktører med henblik på konkurrencefordrejning?
Har den økonomiske aktør i forbindelse med udøvelsen af erhvervet gjort sig skyldig i alvorlige forsømmelser? Hvis det er relevant, se definitioner i national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne.
Har den økonomiske aktør befundet sig i en af følgende situationer:a) Denne har afgivet groft urigtige oplysninger ved meddelelsen af de oplysninger, der kræves til verifikation af, at der ikke er grundlag for udelukkelse, eller af at udvælgelseskriterierne er opfyldt,b) Denne har tilbageholdt sådanne oplysninger,c) Denne har været ude af stand til straks at fremsende den supplerende dokumentation, som en ordregivende myndighed eller en ordregivende enhed anmoder om, ogd) Denne har uretmæssigt påvirket den ordregivende myndigheds eller den ordregivende enheds beslutningsproces, indhentet fortrolige oplysninger, der kan give denne uretmæssige fordele i forbindelse med udbudsproceduren, eller uagtsomt givet vildledende oplysninger, der kan have væsentlig indflydelse på beslutninger vedrørende udelukkelse, udvælgelse eller tildeling?
Vis mere
Er den økonomiske aktør opmærksom på en interessekonflikt, jf. national ret, den relevante meddelelse eller udbudsdokumenterne, som følge af sin deltagelse i udbudsproceduren?
Har den økonomiske aktør eller en virksomhed, der er knyttet til den økonomiske aktør, rådgivet den ordregivende myndighed eller den ordregivende enhed eller på anden måde været involveret i forberedelsen af udbudsproceduren?
Har den økonomiske aktør væsentligt misligholdt en tidligere offentlig kontrakt, en tidligere kontrakt med en ordregivende enhed eller en tidligere koncessionskontrakt, hvor misligholdelsen har medført den pågældende kontrakts ophævelse eller en lignende sanktion?
Vis mere
Har den økonomiske aktør tilsidesat sine forpligtelser vedrørende betaling af
bidrag til sociale sikringsordninger både i det land, hvor den økonomiske aktør er etableret, og i den ordregivende myndigheds eller den ordregivende enheds medlemsstat, hvis denne er en anden end etableringslandet?
skatter og afgifter både i det land, hvor den økonomiske aktør er etableret, og i den ordregivende myndigheds eller den ordregivende enheds medlemsstat, hvis denne er en anden end etableringslandet?
Er den økonomiske aktørs erhvervsvirksomhed blevet indstillet?
Er den økonomiske aktør gået konkurs?
Er den økonomiske aktør under tvangsakkord uden for konkurs?
Er den økonomiske aktør under insolvens- eller likvidationsbehandling?
Administreres den økonomiske aktørs aktiver af en kurator eller af retten?
Er den økonomiske aktør i en situation, som svarer til konkurs i henhold til en tilsvarende procedure, der er fastsat i national ret?

Ordregivende myndighed
Navn og adresser
Navn: Dansk Retursystem A/S
Nationalt registreringsnummer: 25 49 61 40
Postadresse: Erik Husfeldts Vej 1
Postnummer: 2630
Postby: Taastrup
Region: Københavns omegn 🏙️
Land: Danmark 🇩🇰
Enhed: Cindy Riberholt Thorhauge
E-mail: cth@bechbruun.com 📧
Telefon: +45 25263385 📞
URL: https://danskretursystem.dk 🌏
Køberprofilens adresse: https://eu.eu-supply.com/ctm/company/companyinformation/index/290789 🌏
Den ordregivende myndigheds type
Offentligretligt organ
Hovedaktivitet
Miljø
Kommunikation
URL til dokumenter: https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=460395&TID=200420820&B= 🌏
URL for deltagelse: https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=460395&TID=200420820&B= 🌏
Elektronisk indgivelse: Påkrævet

Supplerende oplysninger
Yderligere oplysninger
Tilbudsgivere skal indsende et ESPD som foreløbigt bevis på ikke at være omfattet af udelukkelsesgrundene, samt at tilbudsgiver opfylder kravene til økonomisk og finansiel formåen. Såfremt tilbusdgiver er en sammenslutning, et konsortium eller lign. eller baserer sig på andre enheders formåen, skal hver økonomisk aktør udfylde et ESPD. I nærværende udbud finder udelukkelsesgrundene i udbudslovens §§ 135-137 anvendelse. Ordregiver vil udelukke en tilbudsgiver fra udbuddet, hvis tilbudsgiver (inklusive andre deltagere eller enheder, som tilbudsgiver baserer sig på) er omfattet af en udelukkelsesgrund, og tilbudsgiver ikke kan forelægge tilstrækkelig dokumentation for sin pålidelighed, jf. udbudslovens § 138, stk. 1-3. Ordregiver kan ikke udelukke en tilbudsgiver fra udbuddet på grund af ubetalt forfalden gæld til offentlige myndigheder vedrørende skatter, afgifter eller bidrag til sociale sikringsordninger, når tilbudsgiver har indgået aftale med inddrivelsesmyndigheden om en afviklingsordning, og denne ordning er overholdt, jf. udbudslovens § 135, stk. 4. Inden ordregivers underretning om tildeling af kontrakt vil den tilbudsgiver, som ordregiver har til hensigt at tildele kontrakten, blive bedt om at fremlægge dokumentation for oplysningerne i ESPD. Ved samme lejlighed vil ordregiver bede tilbudsgiveren om at afgive en erklæring vedrørende Rådets forordning (EU) nr. 833/2014 af 31. juli 2014 om restriktive foranstaltninger på baggrund af Ruslands handlinger, der destabiliserer situationen i Ukraine. Enheder, der deltager som konsortium eller anden sammenslutning i udbuddet med den økonomiske aktør, eller enheder, hvorpå den økonomiske aktør baserer sin formåen, vil blive bedt om at indsende dokumentation vedrørende udelukkelsesgrundene og kravene til egnethed for hver af de økonomiske enheder. Som dokumentation for ikke at være omfattet af udelukkelsesgrundene kan virksomheder, der er etableret i Danmark, anvende en serviceattest fra Erhvervsstyrelsen. Serviceattesten skal indeholde oplysninger fra Kriminalregisteret, SKAT, ATP, skifteretten og politiet. For virksomheder, der ikke er etableret i Danmark, henvises til udbudslovens § 153 og Europa-Kommissionens informationssystem eCertis: https://ec.europa.eu/tools/ecertis/. Dokumentationen vedrørende udelukkelsesgrunde må ikke være udstedt tidligere end 6 måneder før udløbet af tilbudsfristen. Som dokumentation for sin økonomiske og finansielle formåen kan en ansøger fremlægge årsregnskaber eller uddrag heraf. Hvis dette ikke er muligt, eller hvis de pågældende oplysninger ikke fremgår heraf, så kan tilbudsgiveren fremlægge relevante erklæringer fra revisor eller tilsvarende samt ethvert andet dokument, som Ordregiver vurderer passende. Tilbudsgiver skal vedstå sit tilbud i 3 måneder fra udløbet af tilbudsfristen. Hvis ordregiver modtager en klage i forbindelse med udbuddet, så sættes udløbet af vedståelsesperioden midlertidigt i bero i den periode, hvor klagen har opsættende virkning. Tilbudsgivere bliver løst fra vedståelsen ved udløbet af vedståelsesperioden, ved ordregivers underretning om annullering af udbuddet eller ved tidspunktet for ordregivers offentliggørelse af en bekendtgørelse om indgået kontrakt (men ikke ved ordregivers underretning om tildeling af kontrakt). DRS har under kontraktvarighed anført perioden fra kontraktens forventede underskrift og indtil levering af den sidste Citytrialer, forudsat at DRS ikke udnytter option om levering af 1 eller 2 yderligere Citytrailere. Kontrakten ophører dog først, når DRS har modtaget og godkendt samtlige Citytrailere, herunder Citytrailere omfattet af optionen, og parternes forpligtelser efter Kontrakten, herunder Leverandørens garantiforpligtelser er ophørt.
Vis mere
Gennemgå organ
Navn: Klagenævnet for Udbud
Nationalt registreringsnummer: 37795526
Postadresse: Toldboden 2
Postnummer: 8800
Postby: Viborg
Region: Vestjylland 🏙️
Land: Danmark 🇩🇰
E-mail: klfu@naevneneshus.dk 📧
Telefon: +45 72405600 📞
URL: https://erhvervsstyrelsen.dk/klagenaevnet-for-udbud 🌏
Tjeneste, hvorfra der kan indhentes oplysninger om klageproceduren
Navn: Konkurrence- og Forbrugerstyrelsen
Nationalt registreringsnummer: 10294819
Postadresse: Carl Jacobsens Vej 35
Postnummer: 2500
Postby: Valby
Region: Byen København 🏙️
E-mail: kfst@kfst.dk 📧
Telefon: +45 41715000 📞
Gennemgangsprocedure
Præcise oplysninger om fristerne for gennemgangsprocedurer:
I henhold til lov om Klagenævnet for Udbud gælder følgende frister for indgivelse af klage: Klage over ikke at være blevet prækvalificeret skal være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden 20 kalenderdage fra dagen efter afsendelse af en underretning til de berørte ansøgere om, hvem der er blevet udvalgt, jf. udbudslovens § 171, stk. 2, eller klagenævnslovens § 2, stk. 1, nr. 1, når underretningen er ledsaget af en begrundelse for beslutningen. I andre situationer skal klage over udbud være indgivet til Klagenævnet for Udbud inden: 1. 45 kalenderdage efter, at ordregiveren har offentliggjort en bekendtgørelse i Den Europæiske Unions Tidende om, at ordregiveren har indgået en kontrakt. Fristen regnes fra dagen efter den dag, hvor bekendtgørelsen er blevet offentliggjort. 2. 30 kalenderdage regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har underrettet de berørte tilbudsgivere om, at en kontrakt baseret på en rammeaftale med genåbning af konkurrencen eller et dynamisk indkøbssystem er indgået, hvis underretningen har angivet en begrundelse for beslutningen. 3. seks måneder efter, at ordregiveren har indgået en rammeaftale regnet fra dagen efter den dag, hvor ordregiveren har underrettet de berørte ansøgere og tilbudsgivere, jf. klagenævnslovens § 2, stk. 2, eller udbudslovens § 171, stk. 4. 4. 20 kalenderdage regnet fra dagen efter, ordregiveren har meddelt sin beslutning, jf. udbudslovens § 185, stk. 2. Senest samtidig med, at en klage indgives til Klagenævnet for Udbud, skal klageren skriftligt underrette ordregiveren om, at klage indgives til Klagenævnet for Udbud, og om, hvorvidt klagen er indgivet i standstill-perioden, jf. klagenævnslovens § 6, stk. 4. I tilfælde, hvor klagen ikke er indgivet i standstill-perioden, skal klageren tillige angive, hvorvidt der begæres opsættende virkning af klagen, jf. klagenævnslovens § 12, stk. 1.
Vis mere
Oplysninger om elektroniske arbejdsgange
Elektronisk fakturering vil blive accepteret
Kilde: OJS 2026/S 170-607468 (2026-09-01)