4 - Udbud af fleksible rør
Høje Taastrup Fjernvarme
Udbuddet vedrører rammeaftale om levering af præisolerede fleksible rør samt tilhørende komponenter til Høje Taastrup Fjernvarme
DeadlineDeadline 2026-09-25
Hvem? Hvad?- • Damp, varmt vand og tilhørende produkter › Fjernvarme (indenbys)
- • Materialer til bygge- og anlægsarbejder og hermed beslægtede varer › Materialer til bygge- og anlægsarbejder
- • Rørledninger › Fjernvarmerørledninger
- • Hovedstaden › Københavns omegn
- • Midtjylland › Vestjylland
- • Oslo og Viken › Oslo
Indkøbshistorik
| Dato | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Udbudsbekendtgørelse |
Udbudsbekendtgørelse (2026-08-28)
Objekt
Omfanget af udbuddet
Titel: 4 - Udbud af fleksible rør
Referencenummer:
Kort beskrivelse:
Produkter/tjenester: Fjernvarmerørledninger 📦
Anslået værdi uden moms: 11 000 000 DKK 💰
Andre begrænsninger af opfyldelsesstedet: Hvor som helst i det pågældende land
Beskrivelse
Intern ID:
Yderligere produkter/tjenester: Hovedsted eller sted for udførelsen: Inden for Høje Tastrup Kommune
Land: Danmark 🇩🇰
Varighed: 4 år
Højeste antal fornyelser: 2
Yderligere oplysninger om fornyelser: 2X24 måneder
Oplysninger om elektroniske kataloger
Tilbuddene skal være udformet som elektroniske kataloger eller indeholde et elektronisk katalog
Titel
Partiets identifikationsnummer:
Procedure
Type af procedure
Åben procedure ✅
Retsgrundlag: Direktiv 2014/24/EU
Administrative oplysninger
Frist for modtagelse af bud eller ansøgninger om deltagelse: 2026-09-25 10:00:00 📅
Sprog, på hvilke bud eller ansøgninger om deltagelse kan indgives: dansk 🗣️
Minimumsfrist, inden for hvilken tilbudsgiveren skal opretholde tilbuddet: 3 måneder
Oplysninger om en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Rammeaftale med flere operatører ✅
Det maksimale antal deltagere: 20
Udbudsbetingelser
Elektronisk katalog: Tilladt
Elektronisk fakturering: Tilladt
Der vil blive anvendt elektronisk betaling ✅
Ordregivende myndighed
Navn og adresser
Navn: Høje Taastrup Fjernvarme
Nationalt registreringsnummer:
Afdeling: Høje Taastrup Fjernvarme
Postadresse: Malervej 7A
Postnummer: 2630
Postby: Taastrup
Region: Københavns omegn 🏙️
Land: Danmark 🇩🇰
Enhed: Malthe Nørlem
E-mail: man@norsyn.dk 📧
Telefon: +45 46320470 📞
Køberprofilens adresse: https://eu.eu-supply.com/ctm/company/companyinformation/index/358610 🌏
Den ordregivende myndigheds type
Europæisk institution/agentur eller international organisation
Hovedaktivitet
Boliger og offentlige faciliteter
Kommunikation
URL til dokumenter: https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=460257&TID=200420699&B= 🌏
URL for deltagelse: https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=460257&TID=200420699&B= 🌏
Elektronisk indgivelse: Påkrævet
Supplerende oplysninger
Gennemgå organ
Navn: Klagenævnet for Udbud
Nationalt registreringsnummer:
Postadresse: Nævnenes Hus, Toldboden 2
Postnummer: 8800
Postby: Viborg
Region: Vestjylland 🏙️
Land: Danmark 🇩🇰
E-mail: klfu@naevneneshus.dk 📧
Telefon: +45 35291000 📞
URL: https://erhvervsstyrelsen.dk/klagevejledning-0 🌏
Tjeneste, hvorfra der kan indhentes oplysninger om klageproceduren
Samme som: Gennemgå organ
Gennemgangsprocedure
Præcise oplysninger om fristerne for gennemgangsprocedurer: jf. udbudsdokumenterne
Oplysninger om elektroniske arbejdsgange
Elektronisk fakturering vil blive accepteret
Kilde: OJS 2026/S 167-597869 (2026-08-28)
Objekt
Omfanget af udbuddet
Titel: 4 - Udbud af fleksible rør
Referencenummer:
019-1512
Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører rammeaftale om levering af præisolerede fleksible rør samt tilhørende komponenter til Høje Taastrup Fjernvarme
Kontrakttype: Varer
Produkter/tjenester: Fjernvarmerørledninger 📦
Anslået værdi uden moms: 11 000 000 DKK 💰
Andre begrænsninger af opfyldelsesstedet: Hvor som helst i det pågældende land
Beskrivelse
Intern ID:
019-1512
Yderligere produkter/tjenester: Hovedsted eller sted for udførelsen: Inden for Høje Tastrup Kommune
Land: Danmark 🇩🇰
Varighed: 4 år
Højeste antal fornyelser: 2
Yderligere oplysninger om fornyelser: 2X24 måneder
Oplysninger om elektroniske kataloger
Tilbuddene skal være udformet som elektroniske kataloger eller indeholde et elektronisk katalog
Titel
Partiets identifikationsnummer:
LOT-0000
Procedure
Type af procedure
Åben procedure ✅
Retsgrundlag: Direktiv 2014/24/EU
Administrative oplysninger
Frist for modtagelse af bud eller ansøgninger om deltagelse: 2026-09-25 10:00:00 📅
Sprog, på hvilke bud eller ansøgninger om deltagelse kan indgives: dansk 🗣️
Minimumsfrist, inden for hvilken tilbudsgiveren skal opretholde tilbuddet: 3 måneder
Oplysninger om en rammeaftale eller et dynamisk indkøbssystem
Rammeaftale med flere operatører ✅
Det maksimale antal deltagere: 20
Udbudsbetingelser
Elektronisk katalog: Tilladt
Elektronisk fakturering: Tilladt
Der vil blive anvendt elektronisk betaling ✅
Ordregivende myndighed
Navn og adresser
Navn: Høje Taastrup Fjernvarme
Nationalt registreringsnummer:
13057117
Afdeling: Høje Taastrup Fjernvarme
Postadresse: Malervej 7A
Postnummer: 2630
Postby: Taastrup
Region: Københavns omegn 🏙️
Land: Danmark 🇩🇰
Enhed: Malthe Nørlem
E-mail: man@norsyn.dk 📧
Telefon: +45 46320470 📞
Køberprofilens adresse: https://eu.eu-supply.com/ctm/company/companyinformation/index/358610 🌏
Den ordregivende myndigheds type
Europæisk institution/agentur eller international organisation
Hovedaktivitet
Boliger og offentlige faciliteter
Kommunikation
URL til dokumenter: https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=460257&TID=200420699&B= 🌏
URL for deltagelse: https://eu.eu-supply.com/app/rfq/rwlentrance_s.asp?PID=460257&TID=200420699&B= 🌏
Elektronisk indgivelse: Påkrævet
Supplerende oplysninger
Gennemgå organ
Navn: Klagenævnet for Udbud
Nationalt registreringsnummer:
37795526
Postadresse: Nævnenes Hus, Toldboden 2
Postnummer: 8800
Postby: Viborg
Region: Vestjylland 🏙️
Land: Danmark 🇩🇰
E-mail: klfu@naevneneshus.dk 📧
Telefon: +45 35291000 📞
URL: https://erhvervsstyrelsen.dk/klagevejledning-0 🌏
Tjeneste, hvorfra der kan indhentes oplysninger om klageproceduren
Samme som: Gennemgå organ
Gennemgangsprocedure
Præcise oplysninger om fristerne for gennemgangsprocedurer: jf. udbudsdokumenterne
Oplysninger om elektroniske arbejdsgange
Elektronisk fakturering vil blive accepteret
Kilde: OJS 2026/S 167-597869 (2026-08-28)
Nye indkøb inden for beslægtede kategorier 🆕